i03(1)

Zabiegi

Umów się na zabieg i zapłać w ratach

logoMediRaty

Zakres usługi  Cena za jedno oko  Miejsce wykonania

ZABIEG LASEREM 2RT™

Nieinwazyjny zabieg laserowy stymulujący naturalny, biologiczny proces regeneracji oka, którego celem jest leczenie wczesnych stadiów zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (AMD).

Warto podkreślić, że zabieg jest bezbolesny, a jego czas trwania nie przekracza zazwyczaj 10 min. Pacjent może odczuwać niewielki wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego po umieszczeniu soczewki kontaktowej, jednak w żaden sposób nie odczuje działania samego lasera.

 

2500 zł

 

Mikrochirurgia Gliwice

LASEROWA KOREKCJA WAD WZROKU

Laserowa korekcja wad wzroku pozwala na trwałe wyeliminowanie konieczności noszenia okularów, soczewek kontaktowych.

Czytaj więcej o zabiegu>>
   
Badanie kwalifikacyjne do zabiegu laserowej korekcji wad wzroku
– autokeratorefraktometria z badaniem wady wzroku przed oraz po rozszerzeniu źrenicy, ocena najlepszej skorygowanej wady wzroku BCVA
– topografia rogówki
– pomiar szerokości źrenicy
– pomiar grubości rogówki
– ocena filmu łzowego
– ocena przedniego i tylnego odcinka oka
– pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego
– statyczna perymetria komputerowa (badanie pola widzenia)
– optyczna koherentna tomografia siatkówki i nerwu wzrokowego (SOCT/SS OCT)W przypadku zakwalifikowania się do zabiegu i realizacji usługi w PRYZMAT Sp. z o.o. kwota badania kwalifikacyjnego odliczana jest od ostatecznej kwoty zabiegu
250 zł Poradnia Gliwice
Poradnia Rybnik
LASEROWA KOREKCJA WAD WZROKU metodą LASEK 2200 zł Mikrochirurgia Gliwice
LASEROWA KOREKCJA WAD WZROKU metodą TransPRK 2500 zł Mikrochirurgia Gliwice
LASEROWA KOREKCJA WAD WZROKU metodą EBK 2800 zł Mikrochirurgia Gliwice

INIEKCJE DOSZKLISTKOWE EYLEA

Iniekcje doszklistkowe wykonuje się u pacjentów z wysiękową postacią zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (AMD), cukrzycowego obrzęku plamki, zakrzepach naczyń żylnych. Lek podany w postaci zastrzyku hamuje wzrost nieprawidłowych naczyń krwionośnych w obrębie tkanek oka poprzez blokowanie czynnika wzrostu naczyń śródbłonka (VEGF). Dzięki temu dochodzi do zmniejszenia wysięków w obrębie siatkówki. Lek podaje się w odstępach ustalonych przez lekarza. Efekty podania leku są weryfikowane za pomocą SOCT/SS OCT oraz angiografii fluoresceinowej.

1800 zł Poradnia Gliwice Poradnia Rybnik

LASER żółty mikropulsowy /MicroPulse/

Funkcja MicroPulse umożliwia emisję energii w trybie mikroimpulsów. Czas trwania mikropulsu jest od 0,05 ms do 1,00 ms. Zaletą krótkiego czasu trwania fali jest ograniczenie ilości ciepła dostarczanego do tkanki. Długość przerwy między emisjami powoduje ochłodzenie obszaru oka. Dzięki tej metodzie lekarz wykonujący zabieg ma większą kontrolę nad energią dostarczaną w miejsce zabiegowe. W rezultacie powoduje to efekt stymulacji siatkówki bez jej uszkodzenia (dzięki zmniejszeniu ilości dostarczanego ciepła). Użytkownik posiada pełną kontrolę nad długością fali laserowej oraz przerwami pomiędzy poszczególnymi impulsami. Metoda ta ma zastosowanie m.in. w leczeniu ocznych powikłań cukrzycy, retinopatii surowiczej, stanów pozakrzepowych

500 zł Poradnia Gliwice Poradnia Rybnik

LASER SIATKÓWKI 577nm (żółty)

Laseroterapia siatkówki jest bezpieczną metodą leczenia schorzeń siatkówki oka. Metoda pomocna w terapii zmian występujących w przebiegu retinopatii cukrzycowej, stanach zakrzepowych czy neowaskularyzacji naczyniówkowej w zwyrodnieniu plamki związanym z wiekiem.

350 zł Poradnia Gliwice
Poradnia Rybnik

WITREOLIZA LASEROWA

Zmętnienia ciała szklistego jest dokuczliwym schorzeniem nasilającym się w jasnych pomieszczeniach. Witreoliza laserowa pozwala zniwelować ten dyskomfort. Jest to metoda leczenia zmętnień ciała szklistego. Polega na wywołaniu przerwania optycznego przez plazmę lasera, rozbiciu i odparowaniu zmętnień.

700 zł Poradnia Gliwice
Poradnia Rybnik

KAPSULOTOMIA LASEROWA (usunięcie zaćmy wtórnej)

U części pacjentów, którzy przeszli zabieg usunięcia zaćmy dochodzi do późnego powikłania polegającego na zmętnieniu torebki tylnej oka. Kapsulotomia laserowa to zabieg prowadzący do usunięcia zmętnienia laserem neodymowo-yagowym.

400 zł Poradnia Gliwice
Poradnia Rybnik

IRYDOTOMIA LASEROWA Nd:YAG

Irydotomia laserowa jest zabiegiem pozwalającym na obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego. Polega na przecięciu tęczówki u jej podstawy, w celu stworzenia drogi przejścia dla cieczy wodnistej z komory tylnej do przedniej w warunkach wąskiego i zamykającego się kąta przesączania. Irydotomia laserowa zabezpiecza przed ostrym atakiem jaskry. Zabieg wykonywany jest laserem neodymowym YAG.

400 zł Poradnia Gliwice
Poradnia Rybnik

LASER SLT

Laser SLT (trabekuloplastyka) to zabieg powodujący obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego w przypadku zaćmy z szerokim kątem przesączania.

400 zł Poradnia Gliwice Poradnia Rybnik

IRYDOTOMIA LASEROWA PRZED SLT

300 zł Poradnia Gliwice Poradnia Rybnik

ZASTRZYK PODSPOJÓWKOWY LUB OKOŁOGAŁKOWY

30 zł Poradnia Gliwice

PŁUKANIE KANALIKÓW ŁZOWYCH

70 zł Poradnia Gliwice
Poradnia Rybnik

Data obowiązywania cennika: od 1 stycznia 2019r.
W przypadku konieczności przeprowadzenia dodatkowych badań ceny mogą ulec zmianie, o czym pacjent zostanie poinformowany.

W naszej placówce mogą Państwo skorzystać z płatności ratalnej.

Mediraty_logo

Wszystkie szczegóły pod numerem telefonu rejestracji (32 233 40 32)

Przydatne artykuły

Co o AMD wiedzieć wypada
Zasady dietetyczne w profilaktyce oraz leczeniu AMD