Witrektomia, określana jako operacja ostatniej szansy, to stosunkowa nowa metoda pomagająca leczyć schorzenia siatkówki, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu prowadziły do nieuchronnej utraty wzroku. Na czym polega ta metoda?

Kiedy przeprowadza się witrektomię?

Uszkodzenia siatkówki mogą powodować bardzo poważne problemy ze wzrokiem. Żeby uratować przed utratą widzenia, należy jak najszybciej wykonać operację. Wskazaniem do podjęcia takiego leczenia są m.in.: mechaniczne uszkodzenia siatkówki, zrosty z ciałem szklistym, wylewy krwi do oka. Witrektomię wykonuje się również do usuwania błon na siatkówce czy też do zamknięcia otworu plamki żółtej. To operacja, którą wykonuje się , kiedy nie ma już innej metody na poprawę wzroku.

Chcesz odzyskać sprawny wzrok? Skontaktuj się z nami

Na czym polega zabieg?

Witrektomia polega na usunięciu patologicznych zmian z siatkówki oka i ciała szklistego. Przy użyciu witrektomu, czyli specjalnej gilotyny, usuwa się ciało szkliste z oka i w jego miejsce wpuszcza się inną substancję, np. gaz , płyn infuzyjny lub olej silikonowy w celu zachowania kształtu oka. O rodzaju wypełnienia każdorazowo decyduje chirurg. Jest to zależne od rodzaju schorzenia. Podczas operacji używa się specjalnego mikroskopu. Należy zapewnić również odpowiednie oświetlenie, najczęściej ksenonowe lub diodowe, dające jasne światło.

Czy to boli?

Sama operacja odbywa się pod znieczuleniem, jednak przez kilka dni po pracach chirurgicznych może utrzymywać się ból oka, który można uśmierzyć zwykłymi tabletkami dostępnymi bez recepty. Choć początkowo widzenie nie będzie ostre, z czasem wzrok będzie się stopniowo poprawiał. Przez 3 tygodnie po operacji należy bardzo uważać, by nie dopuścić do zakażenia rany. Trzeba unikać kontaktu z wodą, aktywności fizycznej, podróży środkami komunikacji miejskiej. Bardzo ważne są wizyty kontrolne, by nie dopuścić do powstania powikłań.

Zakres usługi  Cena za jedno oko  Miejsce wykonania

WITREKTOMIA

WITREKTOMIA 25G 5800 zł Mikrochirurgia Gliwice
WITREKTOMIA 25G z podaniem gazu SF6 lub C3F8 6000 zł Mikrochirurgia Gliwice
WITREKTOMIA 25G z podaniem oleju silikonowego oraz laserowaniem siatkówki
6500 zł Mikrochirurgia Gliwice
WITREKTOMIA 27G 7000 zł Mikrochirurgia Gliwice
WITREKTOMIA 27G z podaniem gazu SF6 lub C3F8 7300 zł Mikrochirurgia Gliwice
WITREKTOMIA 27G z podaniem oleju silikonowego oraz laserowaniem siatkówki
7500 zł Mikrochirurgia Gliwice
WITREKTOMIA każda j/w dodatkowo z operacją zaćmy jak wyżej + 1000 zł Mikrochirurgia Gliwice
Usunięcie oleju silikonowego z komory ciała szklistego 2000 zł Mikrochirurgia Gliwice

W naszej placówce mogą Państwo skorzystać z płatności ratalnej.

Wszystkie szczegóły pod numerem telefonu rejestracji (32 233 40 32)

Umów się na zabieg i zapłać w ratach

CategoryStrefa pacjenta
Tags

2016 © Copyright - PRYZMAT by TESTIMO Marketing Internetowy