Ortokorekcja

Ortokorekcja to skuteczna i niechirurgiczna metoda korekcji krótkowzroczności oraz astygmatyzmu, polegająca na zakładaniu na noc specjalnych soczewek ortokorekcyjnych. Przeprowadzamy ją zarówno w placówce w Gliwicach, jak i w Rybniku. Można ją stosować u dzieci, młodzieży, a także dorosłych. Szczególnie zalecamy stosowanie ortokorekcji u najmłodszych. To właśnie w okresie dojrzewania, wady refrakcji wzroku postępują najszybciej. Aby je zahamować, należy podjąć wszelkie kroki, oczywiście poprzedzone dokładnymi badaniami pozwalającymi na postawienie prawidłowej diagnozy.

Jak przebiega leczenie?

Cała procedura ortokorekcji rozpoczyna się od wizyty, która pozwoli zakwalifikować Pacjenta do leczenia. W trakcie badań wykonujemy dokładne pomiary, które stanowią podstawę do wykonania specjalnych soczewek idealnie dobranych do konkretnej wady. To właśnie te soczewki należy nosić tak, by zahamować postępowanie wady wzroku. Pacjent powinien zgłaszać się na regularne wizyty kontrolne w celu oceny stanu zdrowia. Soczewki należy wymienić po roku. Warto przy tym nadmienić, że metoda ortokorekcji może być stosowana przy wadzie nieprzekraczającej -5,5 dioptrii oraz astygmatyzmie nie wyższym niż -1,5 dioptrii. Ortokorekcja stosowana jest przede wszystkim u osób, które z różnych przyczyn nie mogą poddać się laserowej korekcji wzroku.

Zalety leczenia

Ortokorekcja to metoda mająca wiele zalet. Przede wszystkim jest mało inwazyjna , pozwalający na znaczną poprawę ostrości widzenia. Hamuje postęp krótkowzroczności, dzięki czemu Pacjenci mogą cieszyć się poprawą komfortu życia. Nie ma przy tym żadnych ograniczeń wiekowych do jej zastosowania.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które przez wadę wzroku nie mogą normalnie funkcjonować. Zapewniamy kompleksową opiekę oraz pomoc w wybraniu najlepszej metody leczenia.