Laser siatkówki

Laser siatkówki to zabiegi wykonywane głównie przy zmianach cukrzycowych (retinopatia cukrzycowa), chorioretinopatii surowiczej oraz przy terapii zakrzepów żył siatkówki. Laseroterapia może być stosowna również jako profilaktyka odwarstwiania siatkówki. Obecnie ten rodzaj leczenia zaliczany jest do najskuteczniejszych metod leczenia chorób oczu. Dzięki niezwykłej dokładności jest bardzo bezpieczny. Dodatkowo Pacjenci nie są narażeni na długą i bolesną rekonwalescencję. Wszystkie zabiegi przeprowadzamy w placówkach w Rybniku i Gliwicach. Laseroterapia nie wymaga pobytu w szpitalu. Po zakończonej procedurze Pacjenci mogą wrócić do domu.

Jak wyglądają zabiegi laserowe?

Naszym celem jest dobranie najlepszej metody leczenia do schorzenia. Dlatego przed decyzją o zastosowaniu konkretnej terapii przeprowadzamy wszystkie badania pozwalające na postawienie prawidłowej diagnozy, co ułatwia kwalifikację do poszczególnych zabiegów. W przypadku terapii laserowej przed rozpoczęciem procedury stosowane są specjalne krople rozszerzające źrenice i krople znieczulające miejscowo.

Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. Pacjent cały czas pozostaje w pozycji siedzącej, a na jego oko zakłada się specjalną soczewkę, która ułatwia przeprowadzenie zabiegu. W trakcie procedury Pacjenci nie odczuwają bólu. Mogą się jedynie pojawić jasne błyski w polu widzenia.

Przeciwwskazania do wykonania laseroterapii

Dokładamy wszelkich starań, by nasze usługi były na najwyższym poziomie. Kompleksowe badania przed każdym zabiegiem pozwalają ocenić, czy procedury mogą być przeprowadzone. Przeciwwskazaniami do wykonania laseroterapii siatkówki to przede wszystkim stany zapalne w obrębie struktury oka, a także brak prawidłowej przezierności rogówki lub soczewki.

Po zakończonej procedurze mogą pojawić się: lekki obrzęk powiek, przekrwienie spojówek oraz chwilowe zaburzenia widzenia. Wszystkie skutki uboczne przechodzą jednak bardzo szybko. Zainteresowanych poprawą wzroku zapraszamy do naszego Centrum na dokładne badania. Jednocześnie przypominamy, że regularne wizyty zapobiegają poważnym komplikacjom zdrowotnym.