Iniekcje doszklistkowe

Zabieg iniekcji doszklistkowej przeprowadzany w naszych placówkach w Rybniku i Gliwicach polega na wykonaniu zastrzyku do gałki ocznej specjalnego preparatu leczniczego. Jest to najskuteczniejsza metoda leczenia poważnego schorzenia, jakim jest zwyrodnienie plamki żółtej. Procedura jest bezpieczna i bezbolesna (znieczulenie miejscowe za pomocą kropli). Przed rozpoczęciem leczenia wykonujemy szereg badań umożliwiających prawidłową diagnozę Pacjentów. Iniekcje wykorzystywane są także w przypadku cukrzycowego obrzęku plamki oraz obrzęku powstałego w wyniku zakrzepu żyły środkowej siatkówki.

Przebieg zabiegu

Specjalistyczne iniekcje przy użyciu preparatu Eylea stosuje się w przypadku wysiękowego zwyrodnienia plamki żółtej. Procedura przeprowadzana jest w warunkach ambulatoryjnych przez lekarza okulistę. Przed rozpoczęciem zabiegu należy zastosować krople znieczulające i przemyć worek spojówkowy roztworem powidonu jodu. Zastrzyk wykonuje się bardzo cienką igłą do komory ciała szklistego. Cała procedura trwa około 5 minut, a po jej zakończeniu Pacjent jest ponownie badany. Następnie oko zostaje zabezpieczone opatrunkiem, który powinien pozostać na swoim miejscu jeszcze przez następny dzień. Może zaistnieć konieczność profilaktycznego zastosowania kropli z antybiotykiem przez kilka kolejnych dni.

W naszym Centrum Okulistycznym przeprowadzamy wszystkie zabiegi z należytą uwagą tak, by zapewnić Pacjentom maksymalny stopień bezpieczeństwa. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby na regularne badania. Przypominamy, że profilaktyka jest najlepszym sposobem na wczesne wykrycie choroby.