Światowy przełom w diagnozowaniu chorób oka

„PRYZMAT” wprowadza na rynek światową technologię SSOCT w Poradniach w Gliwicach i Rybniku. Nosisz okulary, a pomimo tego twój wzrok się pogarsza? Szkła w twoich okularach muszą być zmieniane średnio co rok, na coraz mocniejsze? A może twoja praca nie pozwala na noszenie okularów?

Od początku tego roku realizujemy autorski program KODILESS 2016. Jest to przełomowa diagnostyka chorób oczu i leczenie schorzeń siatkówki. W tym celu zakupiliśmy światowej klasy sprzęt umożliwiający badania SSOCT .Optyczna koherentna tomografia siatkówki i nerwu wzrokowego w technologii Swept Source.
Swept Source OCT to innowacyjne urządzenie dostępne od roku na rynku światowym, a od kilku tygodni również u nas! SSOCT umożliwia głębszą penetrację struktur oka – od siatkówki do twardówki – dzięki czemu końcowy obraz jest w lepszej rozdzielczości niż dotychczasowe zdjęcia zrobione przez aparaty spektralne (SOCT). Wykorzystane w SS OCT Triton, światło podczerwone, zapewnia lepszą wizualizację kory ciała szklistego i jej struktury. Co więcej, dzięki dużej maksymalnej szerokości skanów (12mm) aparat ma możliwość wykonania diagnostyki obrazowej i jakościowej obszaru plamki i jednoczesnym zmierzeniu warstw wokół tarczy nerwu.Program dedykowany jest głównie pacjentom z powikłaniami ocznymi cukrzycy.

Nasze ośrodki z KODILESS 2016

W ramach projektu został również zakupiony Laser żółty 577nm z funkcją mikropulsów, a kolejną inwestycją będzie urządzenie do operacji witrektomii 27G. Założyciele firmy Pryzmat – dr n. med. Sławomir Bolek i dr n. med. Marek Rzendkowski – tłumaczą, że program został uruchomiony w celu dokładniejszej diagnostyki i walce z chorobami cywilizacyjnymi tj. cukrzycą. KODILESS 2016 jest realizowany w dwóch naszych ośrodkach. Wszystkich zainteresowanych badaniem zapraszamy do Poradni Okulistycznej przy ul. Tarnogórskiej 70 w Gliwicach oraz do naszej Poradni Okulistycznej w Rybniku przy ul. Powstańców Śląskich 3.

Masz więcej pytań ZADZWOŃ DO NAS JUŻ TERAZ