Pryzmat wspiera akcję edukacyjną wyjdzzkolejki.pl

Jesteś zmuszony poddać się operacji usunięcia zaćmy? Zdecyduj się na zabieg bez refundacji i zobacz, co zyskujesz! Czym jest zaćma i jak ją leczyć?
Poradnia okulistyczna PRYZMAT dołączyła do ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej wyjdzzkolejki.pl

Długi czas oczekiwania w kolejce

Zaćma dotyka coraz więcej osób w Polsce, nie ma więc co się dziwić, że kolejki na zabieg jej usunięcia są coraz dłuższe. Obecnie statystyki pokazują, że na zabieg refundowany w ramach NFZ czeka się średnio do dwóch lat, ale czas ten w zależności od placówki może być jeszcze dłuższy. Dlatego warto zainteresować się prywatnym leczeniem, dzięki któremu możemy pozbyć się tej uciążliwej dolegliwości w ciągu nawet trzech tygodni.

Wybierz lepszą soczewkę dla siebie

Podczas refundowanego zabiegu usunięcia zaćmy pacjent nie ma możliwości dobrania sobie innej, niż standardowa soczewka. A obecnie medycyna daje dużo więcej możliwości. Podczas takiego zabiegu możemy bowiem nie tylko pozbyć się problemu zaćmy, ale również innych wad wzroku, jak astygmatyzmu czy problemu z widzeniem bliży. Jeżeli decydujemy się na zabieg prywatny, możemy wybrać soczewkę, która poradzi sobie z naszymi wadami.

Trzeba się liczyć z kosztami

Dzięki refundacji NFZ zabieg usunięcia zaćmy możemy mieć wykonany za darmo. Trzeba się jednak liczyć z długim oczekiwaniem w kolejce. W przypadku zdecydowania się na prywatną placówkę, na pozbycie się problemu wydamy od 3 do 10 tysięcy złotych, w zależności od tego, jaką wybierzemy soczewkę. Niewątpliwym plusem tutaj jest nie tylko szybsze odzyskanie dobrego wzroku, ale również brak potrzeby kupowania okularów, które w przypadku wyboru soczewki jednoogniskowej, która wszczepiana jest również w ramach NFZ, jest obowiązkowe.

Więcej informacji o całej akcji edukacyjnej na https://wyjdzzkolejki.pl/