Informacje o Centrum PRYZMAT z woj. śląskiego

Centrum leczenia chorób oczu PRYZMAT działa od kwietnia 2007 r. Zostało założone przez dwóch wybitnych specjalistów w dziedzinie okulistyki: dr. n. med. Sławomira Bolka i dr. n. med. Marka Rzendkowskiego. Przez kilka pierwszych lat swojej działalności Centrum funkcjonowało w Gliwicach, w jednej lokalizacji. W 2012 r., wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Pacjentów, otworzyliśmy drugą placówkę w tym mieście – Mikrochirurgię Okulistyczną PRYZMAT. To miejsce, w którym wykonywana jest większość naszych zabiegów i operacji okulistycznych.

W 2016 r. powstała filia Poradni PRYZMAT w Rybniku. Dzięki temu mieszkańcy woj. śląskiego, i nie tylko, mogą mieć jeszcze lepszy dostęp do naszych specjalistów.

W leczeniu chorób oczu naszym priorytetem jest dla nas zadowolony Pacjent, dlatego wszystkie działania skupiamy przede wszystkim na postawieniu jak najlepszej diagnozy. Naszym celem jest zapewnienie szybkiego dostępu do najlepszych specjalistów i profesjonalnej opieki medycznej. Posiadamy własny blok operacyjny, gdzie nasi lekarze wykonują operacje zaćmy, witrektomię oraz inne okulistyczne zabiegi operacyjne, wykorzystując przy tym najlepsze techniki operacyjne, profesjonalny sprzęt oraz najnowszej generacji soczewki.

 

Efektywne leczenie i szybka rekonwalescencja

Od początku 2016 roku w Rybniku i Gliwicach realizujemy autorski program kompleksowej diagnostyki i leczenia schorzeń siatkówki (KODILESS 2016). W tym celu zakupiliśmy światowej klasy sprzęt okulistyczny (m.in. laser mikropulsowy, DRI OCT Triton-OCT w technologii Swept Source, fakowitrektom umożliwiający wykonanie witrektomii 27G).

Uwzględniając potrzeby pacjentów i dostępność najnowszych technologii w Centrum okulistycznym PRYZMAT od marca 2020 r. wykonujemy terapię laserem nanosekundowym 2RT™. Jesteśmy pierwszym i jedynym ośrodkiem posiadającym laser 2RT™ w województwie śląskim, opolskim i dolnośląskim (stan na 05.08.2020 r.).

– od 2024r. wykonujemy pełną diagnostykę Zespołu Suchego Oka oraz zabiegi IPL.

Kompleksowość naszych usług przekłada się na efektywność procesu leczenia i skrócenie czasu rekonwalescencji. Dzięki temu skutecznie wpływamy na polepszenie stanu zdrowia naszych Pacjentów i podniesienie komfortu ich życia. Wiemy jak ważna jest elastyczność i indywidualne podejście do każdego Pacjenta, dlatego w Poradniach Okulistycznych PRYZMAT oferujemy pełną diagnostykę okulistyczną, leczenie ambulatoryjne oraz operacyjne.

Nasz zespół składa się z doświadczonych lekarzy z wieloletnią praktyką zarówno w szpitalach, jak i w prywatnych placówkach – w Polsce i za granicą.

W czym się specjalizujemy:

 • diagnostyka Zespołu Suchego Oka oraz leczenie technologią IPL
 • kompleksowa diagnostyka okulistyczna osób w każdym wieku (również noworodków i niemowląt)
 • terapia laserem nanosekundowym 2RT™
 • operacje zaćmy i witrektomii (25 i 27G)
 • zabiegi laserem mikropulsowym (MicroPulse)
 • iniekcje doszklistkowe– terapia anty-VEGF (Eylea, Vabysmo)
 • SS OCT– optyczna koherentna tomografia siatkówki i nerwu wzrokowego w technologii Swept Source
 • Angio OCT– angiografia przepływów bez użycia środka cieniującego
 • zabiegi laserowe (siatkówki, SLT, YAG)
 • okuloplastyka– zabiegi chirurgiczne na powiekach
 • pomoce optyczne dla słabowidzących oraz ortokorekcja
 • angiografia fluoresceinowa oraz indocyjaninowa
 • operacja jaskry

 

Nowoczesne metody diagnozowania i leczenia chorób narządu wzroku

Zastosowanie nowoczesnych metod leczenia i diagnozowania chorób narządu wzroku nie byłoby możliwe bez odpowiedniego sprzętu. W Centrum PRYZMAT zadbaliśmy o to, by nasi okuliści mieli do dyspozycji najnowocześniejsze urządzenia pozwalające na diagnozowanie chorób nawet na bardzo wczesnym etapie. Wykonujemy m.in. takie badania jak:

 • badanie SOCT (spektralna koherentna tomografia optyczna siatkówki i nerwu wzrokowego),
 • badanie SS OCT (optyczna koherentna tomografia siatkówki i nerwu wzrokowego w technologii Swept Source),
 • topografia rogówki,
 • pachymetria (pomiar grubości rogówki)
 • angiografia fluoresceinowa,
 • angiografia indocyjaninowa (ICG) i wiele innych.

Zajmujemy się też oczywiście doborem korekcji okularowej, doborem soczewek miękkich, twardych i doborem ortokorekcji. U nas zakupicie Państwo również specjalistyczne pomoce optyczne dla słabowidzących.

W skład Centrum leczenia chorób oczu PRYZMAT wchodzą:

 • Poradnia Okulistyczna i Salon Optyczny w Gliwicach,
 • sala operacyjna w której wykonujemy zabiegi i operacje z zakresu mikrochirurgii okulistycznej, zlokalizowana również w Gliwicach,
 • Poradnia Okulistyczna w Rybniku.

Zapraszamy.

0

lat doświadczenia

0%

zadowolonych klientów

Rekomendacje

KOMPLEKSOWE BADANIE OKULISTYCZNE

Jestem bardzo zadowolona z usług świadczonych w Poradni Pryzmat. Usługi świadczone są rzetelnie, kompetentnie. Doskonałe podejście do pacjenta, poświęcenie całkowitej uwagi pacjentowi, wyjaśnienie wszelkich wątpliwości.
Michalina Stabla

KOMPLEKSOWE
BADANIE
OKULISTYCZNE

Usługi są wykonywane z dużym zaangażowaniem i profesjonalizmem. Życzliwa obsługa, punktualność przyjęć i wysokiej technologii sprzęt czynią usługi na wysokim poziomie medycznym.
Gabriela Kowalska

KOMPLEKSOWE BADANIE OKULISTYCZNE

Jestem bardzo zadowolona z usług Poradni pana doktora. S. Bolek jest bardzo uprzejmy i jest miła obsługa.
Danuta Marcinkowska

KOMPLEKSOWE BADANIE OKULISTYCZNE

Z usług poradni "Pryzmat" korzystam od 2 lat i zawsze spotykam się z profesjonalną obsługą i wysoko specjalistyczną wiedzą w zakresie okulistyki- diagnostyki leczenia. W wyniku przeprowadzonych zabiegów przez p. doktora Marka Rzendkowskiego nastąpiło zatrzymanie procesu chorobowego i poprawa widzenia. Jestem w dalszym ciągu pod kontrolą co bardzo sobie cenię. Personel miły, sympatyczny i służy radą i pomocą w terminach ewentualnych zmian uzgodnionych wizyt. Jest miła, ciepła atmosfera. Dziękuję.
Jerzy Doros

KOMPLEKSOWE
BADANIE
OKULISTYCZNE

Wizyty wysoce profesjonalne. Uprzejmość, troska o zdrowie pacjenta. Polecam wszystkim przyszłym pacjentom. Dziękuję.
Ewa Targosz

Poznajmy się

 • Dr n. med. Marek Rzendkowski

  Dr n. med. Marek Rzendkowski

      36 lat doświadczenia
 • Dr n.med. Sławomir Bolek

  Dr n.med. Sławomir Bolek

      36 lat doświadczenia
  Zobacz cały zespół →

“Wzrok to dar, który doceniamy, gdy zaczyna zawodzić.”

Spójrz przez Pryzmat naszych możliwości.

Usługi

i01 - O nas

Konsultacje

i02 - O nas

Badania

i03 - O nas

Zabiegi

i04 - O nas

Operacje

i06 - O nas

Salon optyczny

i05 - O nas

Dla słabowidzących

↑ PRZEWIŃ DO GÓRY