Aktualności

badanie dna oka

Oftalmoskopia, czyli badanie dna oka to podstawowe badanie okulistyczne. Pozwala ono nie tylko na dostarczenie informacji o stanie oczu, lecz także wiele mówi na temat funkcjonowania całego organizmu. Regularne wizyty u okulisty pozwalają zadbać o narządy wzroku zwłaszcza przy pierwszych objawach pogorszenia widzenia. Jak wygląda analiza dna oka i jak się do niej przygotować?

pryzmat spotkanie lekarzy okulisów 1 480x200 - Spotkanie Lekarzy Okulistów 15.11.2019r.

Już po raz czwarty PRYZMAT Okulistyka wraz z firmą Santen miał przyjemność gościć lekarzy okulistów z całego Śląska. Spotkanie odbyło się w Rybniku, a specjaliści po wysłuchaniu prelekcji chętnie wzięli udział w dyskusji i wymianie doświadczeń. W tym roku pojawiło się wiele nowych twarzy, co niezmiernie nas cieszy. Zgromadzonym gościom serdecznie dziękujemy za przybycie. Prelekcje: Laser…

PRY2 480x240 - PRYZMAT OKULISTYKA GLIWICE partnerem Gliwickiego Dnia dla Zdrowia.

Podobnie jak w latach ubiegłych, w tym roku także bierzemy czynny udział w akcji  pod hasłem „Gliwicki Dzień dla Zdrowia”, w ramach której 19.10.2019r. będziemy wykonywali bezpłatne badania OCT oraz wstępną kwalifikację do zabiegu laserowej korekcji wad wzroku! Zapisy przyjmujemy od 11.10.2019r. telefonicznie pod nr telefonu  32 233 40 32 lub osobiście w Poradni Okulistycznej PRYZMAT…

jaskara2019 480x240 - Światowy Tydzień Jaskry 2019

  10 – 16 marca – Polscy Okuliści kontra jaskra!   Podobnie jak w ubiegłym roku, PRYZMAT Okulistyka bierze udział w Światowym Tygodniu Jaskry organizowanym przez Polskie Towarzystwo Okulistyczne. Zapraszamy do naszych Poradni w Gliwicach i Rybniku, by wziąć udział w bezpłatnych badaniach w kierunku jaskry. UWAGA! Warunkiem uczestnictwa w Akcji jest niezdiagnozowana jaskra. Jak zgłosić się na…

pryzmat oku article fot PROGRAM KODILESS 480x200 - KODILESS 2016

Innowacyjny program kompleksowej opieki okulistycznej, opartej na najnowszych technologiach, dedykowany głównie pacjentom z powikłaniami ocznymi cukrzycy.

aaaaa6 1140x380 480x240 - Spotkanie Lekarzy Okulistów 16.11.2018r.

Już po raz trzeci PRYZMAT Okulistyka wraz z firmą Santen miał przyjemność gościć lekarzy okulistów z całego Śląska. W ubiegłych latach w Rybniku, w tym roku w Gliwicach, specjaliści mieli możliwość wysłuchania prelekcji oraz wzięcia udziału w dyskusji.

pryzmat oku article fot bialy piatek2 480x200 - Biały piątek w Poradni Okulistycznej PRYZMAT w Rybniku

Zapraszamy do skorzystania z akcji: Biały piątek w Poradni Okulistycznej PRYZMAT w Rybniku!

swiatowy tydz jaskry3 480x200 - Światowy Tydzień Jaskry w Poradniach Okulistycznych PRYZMAT!

PRYZMAT Okulistyka bierze udział w Światowym Tygodniu Jaskry organizowanym przez Polskie Towarzystwo Okulistyczne. W dniach 11-17 marca 2018r. zapraszamy na BEZPŁATNE badania w kierunku jaskry, które przeprowadzone będą w obu naszych Poradniach.:

PNI 2017 logo 1 480x200 - Nominacja do tytułu: Polska Nagroda Innowacyjności 2017

Mamy zaszczyt poinformować, iż nasza Firma Pryzmat Sp z.o.o. otrzymała nominację do tytułu: Polska Nagroda Innowacyjności 2017 w kategorii: Innowacyjna Firma. Bardzo dziękujemy!

pryzmat oku article fot poziom newsweek 480x200 - Artykuł o nas ukazał się w Newsweek Polska

Serdecznie zapraszamy do kupienia najnowszego Newsweeka. Znajdziecie tam artykuł dotyczący naszej kliniki.

pryzmat oku article fot poziom groupon 480x200 - Skorzystaj już teraz z rabatu na operację zaćmy!

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z promocyjnej oferty na operację zaćmy. Już teraz, kupując kupon poprzez popularny portal Groupon, operację jednego oka można zrobić w naszej klinice za jedyne 2999 zł. Oferta jest limitowana.

pryzmat oku article fot laserowa korekcja wad wzroku 480x200 - Metoda EBK – pożegnaj się z okularami w naturalny sposób.

Jeśli szukasz najbezpieczniejszego, najbardziej naturalnego sposobu na przejście refrakcyjnej operacji laserowej, procedura EBK to najlepszy wybór.

pryzmat oku article fot poziom wyjdz z kolejki 480x200 - Pryzmat wspiera akcję edukacyjną wyjdzzkolejki.pl

Jesteś zmuszony poddać się operacji usunięcia zaćmy? Zdecyduj się na zabieg bez refundacji i zobacz, co zyskujesz! Czym jest zaćma i jak ją leczyć? Poradnia okulistyczna PRYZMAT dołączyła do ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej wyjdzzkolejki.pl

Hipokrates logo 2 480x200 - Dziękujemy za wsparcie i głosowanie

Dziękujemy Państwu za wsparcie i głosowanie na Poradnię Okulistyczną PRYZMAT w plebiscycie Dziennika Zachodniego Hipokrates 2016. Zdobyliśmy wysokie, 21 miejsce wśród najlepszych Placówek medycznych na Śląsku.

MG 0225 1140x380 480x240 - Nasz udział w Gliwickim Dniu dla Zdrowia

22 października odbyła się szósta edycja Gliwickiego Dnia dla Zdrowia. W akcję zaangażowało się 15 działających w mieście placówek, lekarzy oraz specjalistów takich jak okuliści, stomatolodzy, fizjoterapeuci, psycholodzy, logopedzi czy dietetycy. Poradnia Okulistyczna PRYZMAT oraz Salon Optyczny i Galeria Sztuki PRYZMAT Karina Rzendkowska również brały czynny udział w „Białej Sobocie”.

iridex small 480x240 - LASER MIKROPULSOWY dostępny w naszych Poradniach w  Gliwicach i Rybniku

Laser mikropulsowy Nosisz okulary, a mimo to Twój wzrok się pogarsza? Bolą cię oczy, pomimo że dbasz o nie prawidłowo? Chodzisz do okulisty na wizyty kontrolne, a nadal nie wiesz jaką dokładnie wadę posiadasz? Dzięki zastosowaniu lasera mikropulsowego, pomożemy rozwiązać Ci Twój problem ze wzrokiem!

ssgotowy i zaakceptowany projekt 001 480x240 - TERAPIA LASEREM NANOSEKUNDOWYM 2RT™

LASER NANOSEKUNDOWY 2RT™ W LECZENIU ZWYRODNIENIA PLAMKI ŻÓŁTEJ Laser nanosekundowy 2RT™ wykorzystywany jest do przeprowadzania zabiegu stymulującego naturalny, biologiczny proces regeneracji oka. Dzięki niemu możliwe jest rozpoczęcie leczenia AMD na bardzo wczesnym etapie rozwoju tej choroby. Zadzwoń i umów się na konsultację Czym jest AMD? AMD jest to zwyrodnienie plamki żółtej postępujące wraz z wiekiem….

pryzmat oku article fot ssoct 480x240 - Światowy przełom w diagnozowaniu chorób oka

„PRYZMAT” wprowadza na rynek światową technologię SSOCT w Poradniach w Gliwicach i Rybniku. Nosisz okulary, a pomimo tego twój wzrok się pogarsza? Szkła w twoich okularach muszą być zmieniane średnio co rok, na coraz mocniejsze? A może twoja praca nie pozwala na noszenie okularów?

aktualnosci2 480x240 - Wirtualna wycieczka po naszej poradni

Zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, dzięki wirtualnej wycieczce po naszej poradni okulistycznej w Gliwicach.

pryzmat oku article fot zasady dietetyczne 480x240 - Zasady dietetyczne w profilaktyce oraz leczeniu AMD

W celu utrzymania zdrowia oraz zmniejszenia ryzyka wystąpienia chorób cywilizacyjnych i przewlekłych konieczna jest dbałość o odpowiednią dietę. Podstawą prewencji AMD jest przestrzeganie zasad prawidłowego odżywiania. Dostarczanie do organizmu wszystkich niezbędnych składników odżywczych ma decydujące znaczenie w zmniejszeniu stresu oksydacyjnego, który jest jednym z głównych czynników rozwoju AMD.

Skip to content