Laserowa korekcja wad wzroku – procedura EBK

Pożegnaj się z okularami w naturalny sposób. Jeśli szukasz najbezpieczniejszego, najbardziej naturalnego sposobu na przejście refrakcyjnej operacji laserowej, procedura EBK to najlepszy wybór.

EBK zapewnia doskonałe rezultaty i obniża ryzyko komplikacji przyczyniających się do zaburzeń wzroku. Procedura ta jest odpowiednia dla pacjentów z grubą lub cienką rogówką i całkowicie zachowuje integralność biomechaniczną rogówki. Poprzez utworzenie gładkiej, pozbawionej jakichkolwiek pozostałości idealnej powierzchni pod zabieg laserowy, EBK umożliwia zwiększenie precyzji korekcji refrakcyjnej, zmniejsza pooperacyjne dolegliwości bólowe i przyspiesza rekonwalescencję.

Czym EBK różni się od innych procedur?

Jako jedyna metoda usuwa cały nabłonek i wyłącznie nabłonek. Nie wymaga stosowania metalowych ostrzy lub laserów do utworzenia płatka podścieliska, jak w przypadku innych procedur typu Lasik. Zapobiega to trwałemu osłabieniu rogówki i ryzyku komplikacji. EBK nie wymaga stosowania substancji chemicznych ani metalowych narzędzi do usunięcia nabłonka (szybsza rekonwalescencja po zabiegu). Jest to najbardziej łagodna i nieinwazyjna metoda usuwania nabłonka, chroniąca rogówkę, która pozostaje odporna i zabezpieczona. EBK umożliwia odrośnięcie nabłonka i jego naturalne zagojenie, dzięki czemu powrót do zdrowia odbywa się szybciej. EBK rozpoczyna nową epokę chirurgii refrakcyjnej.

EBK to rodzaj procedury ablacyjnej, która delikatnie usuwa nabłonek, zapewniając bezpieczną i precyzyjną procedurę laserową. Umożliwienie dostępu do nabłonka w celu korekcji laserowej to pierwszy etap laserowych zabiegów chirurgicznych wykorzystujących ablację. Procedura EBK oparta jest na urządzeniu Epi Clear ™.

Rogówka składa się z kilku warstw. Warstwę zewnętrzną, czyli nabłonek, trzeba usunąć, aby laser mógł skorygować wzrok. Nabłonek to jedyna warstwa rogówki, która w naturalny sposób odrasta i goi się. Dlatego ważne jest, aby usuwać tylko tę warstwę wierzchnią, bez uszkadzania warstw leżących głębiej.

Cztery kroki do lepszego wzroku z EBK

1.Badanie przedoperacyjne
Twój lekarz przeprowadzi badania, aby upewnić się, że Twoje oczy są zdrowe i nadają się do laserowej korekcji wzroku.

2.Usunięcie nabłonka
Na kilka sekund przed rozpoczęciem zabiegu otrzymasz znieczulające krople do oczu. Następnie lekarz delikatnie usunie nabłonek. EBK pozostawia gładkie obrzeże, zapewniające idealne warunki do leczenia laserem excimerowym. To dokładne i precyzyjne przygotowanie przyspiesza gojenie.

3.Korekcja wzroku
Następnie lekarz może zmienić kształt krzywizny rogówki za pomocą lasera excimerowego, aby uzyskać pożądaną refrakcję. Czynność ta trwa kilka sekund i jest precyzyjna do setnych części milimetra. W celu zabezpieczenia miejsca wykonania zabiegu, na rogówce umieszczona zostanie lecznicza soczewka kontaktowa. Cała procedura zajmuje mniej niż minutę dla każdego oka.

4.Pielęgnacja po zabiegu
Przez następne kilka dni będziesz musiał przez całą dobę nosić soczewki lecznicze i stosować specjalne krople wspomagające gojenie. Dopóki nabłonek nie zagoi się, przez następne kilka dni Twój wzrok będzie nieco zamglony. Później będziesz mógł stopniowo wracać do codziennych zajęć.

Wybierz najbezpieczniejszy, najłagodniejszy i najbardziej naturalny sposób, aby pożegnać się z okularami

LASEROWA KOREKCJA WAD WZROKU metodą EBK 2800 zł Mikrochirurgia Gliwice

Chcesz zobaczyć na czym polega zabieg? Zachęcamy do obejrzenia filmu!