MGL0853 - Dr n. med. Sławomir Bolek

Dr n. med. Sławomir Bolek

SPECJALISTA CHORÓB OCZU

Ukończył studia medyczne w 1985 roku. Od października 1987 roku pracował w Klinice Okulistyki w Katowicach. Pierwszy stopień specjalizacji z okulistyki uzyskał w 1989 roku, a drugi stopień w 1994 roku. W 1996 roku po obronie rozprawy doktorskiej pt.: ,,Badanie gęstości komórek śródbłonka rogówki jako profilaktyka keratopatii pęcherzowej w chirurgii zaćmy”, uzyskał stopień naukowy doktora nauk medycznych. W 1997 roku uzyskał stanowisko adiunkta w I Katedrze i Klinice Okulistyki Ś.A.M. Od 2003 pełni funkcję Ordynatora Oddziału Okulistycznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku.”

Dr n. med. Sławomir Bolek razem z cenionym w dziedzinie Okulistyki Specjalistą dr n. med. Markiem Rzendkowskim założyli w 2007 Poradnię Okulistyczną PRYZMAT.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Pacjentów w 2012 roku powstała Mikrochirurgia Okulistyczna w Gliwicach, gdzie wykonywanych jest większość zabiegów i operacji okulistycznych, a w 2016 roku powstała filia Poradni w Rybniku.

Zapraszamy do poradni okulistycznej w Rybniku i Gliwicach.

Dr n. med. Sławomir Bolek to wybitny fachowiec w zakresie chirurgii okulistycznej. W swojej praktyce zajmuje się z powodzeniem specjalistycznymi operacjami okulistycznymi: m.in zaćmy, siatkówki, witrektomii a także chirurgią laserową, czego dowodem są setki zadowolonych pacjentów. Jako doświadczony lekarz – chirurg wykorzystuje w swojej praktyce najnowsze metody leczenia a także korzysta z nowoczesnego zaplecza diagnostycznego.

Od wielu lat, prowadzi z powodzeniem działalność dydaktyczną. Bierze udział w wielu sympozjach medycznych w kraju i za granica gdzie chętnie dzieli się zdobytą wiedzą i doświadczeniem. Wszystko to ma na celu pomoc jak największej ilości Pacjentów, cierpiących na często bardzo skomplikowane choroby narządu wzroku.