Laser mikropulsowy jako metoda leczenia

Nosisz okulary, a mimo to twój wzrok się pogarsza? Bolą cię oczy, pomimo że dbasz o nie prawidłowo? Chodzisz do okulisty na wizyty kontrolne, a nadal nie wiesz jaką dokładnie wadę posiadasz?

Przeczytaj do końca, bo może spółka Pryzmat pomoże ci rozwiązać twoje problemy!

Laser mikropulsowy jako metoda leczenia

Kompleksowa diagnostyka okulistyczna w spółce Pryzmat z Gliwic

KODILESS 2016 to autorski program diagnostyki chorób oczu i siatkówki, który realizujemy. Innowacyjny projekt oparty jest na wykorzystaniu specjalistycznej technologii badawczej. W celu zapewnienia jak najlepszej jakości badania zakupiony został światowej klasy sprzęt. Między innymi tomograf umożliwiający optyczną koherentną tomografię siatkówki i nerwu wzrokowego w technologii Swept Source oraz Laser żółty 577nm z funkcją mikropulsów. Informacje na temat SSOCT znajdą Państwo w poprzednim artykule, natomiast wiadomości o laserze poniżej. Pomysłodawcami programu KODILESS 2016 są doświadczeni lekarze: dr n. med. Sławomir Bolek i dr n. med. Marek Rzendkowski, którzy od lat wykonują operacje siatkówki, ciała szklistego i zaćmy.

Laser żółty z funkcją MicroPulse

Ośrodki realizujące program KODILESS 2015 w Gliwicach i Rybniku zainwestowały w innowacyjny sprzęt, między innymi Laser IRIDEX OcuLight IQ o długości fali 577nm w komplecie z lampą szczelinową z pięcioma przybliżeniami: 5x, 8x, 12x, 20x i 32x oraz podręcznym panelem z kolorowym, ciekłokrystalicznym wyświetlaczem. Funkcja MicroPulse umożliwia emisję energii w trybie mikroimpulsów. Czas jednego impulsu waha się w zakresie od 0,05ms do 1,00ms. Zaletą krótkiego czasu trwania fali jest ograniczenie ilości ciepła dostarczanego do tkanki. Ponadto, długość przerwy między emisjami powoduje ochłodzenie obszaru oka. Dzięki tej metodzie lekarz wykonujący zabieg ma większą kontrolę nad energią dostarczaną w miejsce zabiegowe, co w rezultacie minimalizuje ryzyko uszkodzenia tkanki oka. Warto podkreślić, że użytkownik posiada pełną kontrolę nad długością fali laserowej oraz przerwami pomiędzy poszczególnymi impulsami.